Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.6kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
E martë, 27 Korrik, 2021

Simpatizantët e PD-së lënë pas qeska, shishe uji dhe mbeturina të tjera, punonjësit e bashkisë fillojnë punën për pastrimin e kryeqytetit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme Partia Demokratike çeli zyrtarisht fushatën elektorale për zgjedhjet e 25 prillit.

Në sheshin “Nënë Tereza” u mblodhën qindra simpatizantë të Partisë Demokratike, të cilët qëndruan për rreth 2 orë deri në mbylljen e mitingut.

Por pasi u larguan ata lanë pas një sasi të madhe mbeturinash si qeska, shishe uji dhe letra, të cilat u shpërndanë në të gjithë sheshin.

Pas përfundimit të mitingut të PD, punonjësit e bashkisë filluan punën për pastrimin e sheshit “Nënë Tereza”, duke mbledhur të gjitha mbeturinat e lëna pas nga simpatizantët demokratë.

165215226 1844188272403408 811838334450582713 n 1
164868862 3748274771888814 8255783389834630557 n

Më shumë

spot_img
spot_img