Tirana
few clouds
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
33 %
4.1kmh
20 %
Sht
32 °
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
41 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Silva Caka në krah të përfaqësuesit të LSI në KAS, bashkë me PD-në kërkojnë ripërsëritjen e zgjedhjeve në Qarkun e Durrësit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Përfaqësuesit e PD dhe LSI kërkojnë në Komisionin e Ankesave dhe Sanksioneve (KAS) ripërsëritjen e zgjedhjeve të 25 prillit në Qarkun e Durrësit. Sipas tyre, persona me rekorde kriminale janë përfshirë në shit-blerje votash për PS.

Në KAS nga LSI ka shkuar dhe Silva Caka, kandidate e LSI për deputete në zgjedhjet e 25 prillit. Caka garante si kandidate për Qarkun e Tiranës.

Anëtarët e KAS kanë kërkuar nga përfaqësuesi i PD sepcifikisht, nëse ai mund të jepte ndonjë arsye sesi ata e justifikonin kërkesën për ripërsëritjen e zgjedhjeve me arsyetimin se persona me rekorde kriminale kishin blerë vota për PS.

Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve është tërhequr për të marrë vendim dhe më vonë do të njoftohet në seancë publike vendimmarrja.

Më shumë

spot_img
spot_img