Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
44 %
5.1kmh
75 %
Enj
11 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Silva Bino: Vaksina Johnson & Johnson së shpejti do të vijë në Shqipëri

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shefja e departamentit të Epidemiologjisë në ISHP, Silva Bino ka dhënë lajmin se së shpejti në Shqipëri do të vijë vaksina Johnson & Johnson kundër Covid-19.

“Ne në vendin tonë kemi larmishmëri vaksinash. Shumë shpejt pritet të vijë edhe Johnson & Johnson”, tha Bino në Top News. Ajo nuk ka dhënë detaje se për cilën grupmoshë do të përdoret kjo vaksinë, e cila më herët u pezullua në disa vende të Europës.

Theksojmë se deri më tani në Shqipëri janë aplikuar vaksinat Pfizer, Astra Zeneca, Sinovac dhe Sputnik V.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img