Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
68 %
4.6kmh
75 %
Sht
17 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
18 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Silva Bino tha “4 prilli është data e prodhimit dhe jo skandencës”, Tritan Shehu nuk i ndahet: Pse Rama i priti në 25 mars, para se të prodhoheshin?

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-ministri i Shëndetësisë, Tritan Shehu nuk i ndahet shefes së ISHP-së, Silva Bino lidhur me debatin që po zhvillohet mes tyre, për vaksinat anti-Covid.

Tritan Shehu thotë se ato kanë skaduar që në 4 prill, ndërsa Bino sqaroi se ajo është data e prodhimit dhe ambalazhimit, dhe jo e skadencës.

Ndërkohë ish-ministri pyet Binon se nëse janë prodhuar që në 4 prill, pse Rama doli dhe i priti që në 25 mars?

Reagimi i Tritan Shehut

Genjeshtra me bisht te zedhenesve te Rames per vaksinat e skaduara kineze te shkruara ne turqisht dhe pa asnje certifikim nderkombetar!

Lexoj tashti nje justifikim qesharak:

Data 4/04/2021 qenka data e prodhimit e jo skadences!,

Atehere ku eshte shkruar data e skadences!?

Cdo medikament ne radhe te pare, te dukeshme ka daten e skadences, te prodhimit mund ose jo ta kete, ky eshte nje detyrim ligjor.

Keta vaksina sipas tellalleve qenka prodhuar me 4 prill…

Si eshte e mundur qe po keto jane konstatuar edhe ne Berat me 17 prill!

Si e pse keto u prodhuan, u eksportuan e arriten ne Berat ne pak dite, kur sipas tellalleve koha u priste se “skadojne” me shkurt te 2022!?

Nga ana tjeter vete Rama del e i pret ne Rinas me 25 mars….para prodhimit sipas tellalleve!

Pra sic duket ato kane arritur ne Shqiperi ne fund te skadimit, kur duheshin shkaterruar!

E tashme u injektohen shqiptareve jo vetem te pa certifikuara, por dhe te skaduara.

Pa asnje dyshim kjo ceshtje kerkon nje bllokim te ketij kontigjenti e hetim te plote.

Screenshot 15 14

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img