Hapësire reklamuese

Rajoni

“Sikur ta kishte fytyrën siç ka barkun...”, presidenca i përgjigjet ministrit serb: Këlysh i gruas së Millosheviçit

Shkruar nga Newsbomb
“Sikur ta kishte fytyrën siç ka barkun...”, presidenca i

Pasi ministri serb Aleksandar Vulin ofendoi presidenten e Kosovës Vjosa Osmani, ka ardhur dhe reagimi i Presidencës.

Shefi i Stafit të Presidentes, Blerim Vela e ka quajtur politikanin serb “këlysh të gruas së Millosheviçit”, duke shtuar se Vulin i shërben presidentit Aleksandër Vuçiç, ashtu si edhe Millosheviçit.

“Këlyshi i Mira Marković gjatë viteve 1990 në JUL, Aleksandar Vulin është zëdhënësi i regjimit primitiv, të dhunshëm dhe seksist në # Serbi . Vulin i shërben zotërisë së tij aktual, Aleksandar Vuçiq me të njëjtën forcë dhe përkushtim ashtu si i shërbeu Millosheviçit. E neveritshme!”, shkruan Vela në një postim në Twitter.

LEXO EDHE: “Nëse do të kishte fytyrën siç e ka barkun…”, ministri serb ofendon presidenten Vjosa Osmani

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese