Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
2.1kmh
0 %
Sht
23 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Sikur mos mjaftonte Covid, India pritet të goditet nga një ciklon jashtëzakonisht të egër

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pasditen e sotme një ciklon pritet që të godasë Indinë. Sipas mediave të huaja Cikloni pritet të godasë Gujarat me shpejtësi prej 160km/h.

Deri tani fatkeqësisht 6 persona kanë humbur jetën dhe mijëra të tjerë janë evakuuar si pasojë  e shirave të shumta.

Departamenti i meteorologjisë njoftoi se stuhia është intensifikuar në një “stuhi ciklonike jashtëzakonisht të egër”.

Pas këtyre parashikimeve Gujarat dhe shteti fqinj Maharashtra janë në gatishmëri të lartë dhe kanë marrë masat e nevojshme për të përballuar situatën.

Më shumë se 150,000 njerëz në zona të ulëta të shtetit tashmë janë zhvendosur, duke shkaktuar frikën e shpërthimeve të reja të mundshme në javët e ardhshme.

Ky ciklon vjen në një periudhë mjaft të keqe për Indinë. Vendi po përballet me raste të reja infektimesh nga Covid dhe shumë spitale ndodhen në kolaps pasi kanë mungesë të oksigjenit.

Ndërsa, numri i viktimave nga Covid-19 ka një mesatare prej 4 mijë personash për një ditë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img