Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
2.6kmh
0 %
Mër
13 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

“Sikur edhe pistoletën të më vënë”, Flamur Noka: Unë nuk e vras forcën time politike, jap dorëheqjen

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti i Partisë Dmeokratike, Flamur Noka, ëhstë shprehur se nuk do ta vriste partinë edhe nëse do t’i kishin vënë pistoletën në dorë, duke nënkuptuar përjashtimin e Berishës nga Lulzim Basha.

AI u shpreh në “Log” se më mirë do të kishte dhënë dorëheqjen, pasi “vrasja e partisë” do të ishte dobësi dhe shërbim ndaj Edi Ramës.

Ne po akuzojmë Edi Ramën. Tashmë ai është një autokrat. Ti si mundesh të marrësh vendim duke përdhosur institucionet. Tregon që tip o jep shenja autokracie brenda partisë. Cili është besimi që mund  të kem unë për institucionet nesër kur ti sot i shkelmon. Sikur edhe pistoletën këtu të më vënë dhe më thonë vrite forcën tënde politike, unë nuk e vras. Jap dorëheqjen. Sepse ky do ishte dobësim dhe i çon ujë Edi Ramës. Nuk mund t’i shërbejë kurrë Edi Ramës”, tha Noka.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img