Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
49 %
3.6kmh
0 %
Mër
31 °
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
35 °
Die
34 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Sigurohuni të mos harroni çadrën në shtëpi sot, do të ketë reshje shiu në gjithë vendin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2d729d4bcde3e7f15d08469dc8742d21

Pas këtyre dy ditëve pa reshje presim serisht një përkeqësim të kushteve meteorologjike. Dita e premte (sot) do të rikthej përsëri reshjet në vend, raporton Shërbimi Meterologjik Ushtarak.

Ato do të jenë të jenë të herëpasherëshem, por intensitet mesatar do të fitojnë në pjesën e dytë të ditës. Ne zonën veriperëndimore ku aktualisht është situatë e rënduar si shkak i reshjeve të rëna,  pritet që sërisht reshjet të jenë me intensitet mesatar.

Reshjet me intensitet mesatar deri të lartë do të vijojnë edhe në 12 orët e para të ditës së shtunë, lajmi  i mirë është që do të kemi një pauzë të reshjeve prej afërsisht 24 orësh (nga mëngjesi i ditës së shtunës deri të djelën). Dita e diel do të rikthje përsëri reshjet e shiut me intensitet të mesatar deri të lartë në veri e jug të vendit.  E gjithë kjo situatë mund të sjellë rritjen e nivelit të ujit në lumenjë (Drini, Buna). 

Në  lartësin mbi 600 metra në veri dhe në lartësin mbi 900 metra në jugilindje reshjte do të jenë në formën e bëborës. Kjo paqëndrueshmeri do të shoqërohet me erë nga kuadrati i jugut e cila do të ndikojë dhe në rritjen e temperaturave .

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img