Tirana
clear sky
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
55 %
1kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
5 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Siguria në rajon, Xhafaj takim me ministrat e BE

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka zhvilluar një sërë takimesh për sigurinë në BE dhe rajon.

Ka qenë Xhafaj ai i cili me anë të një postimi në Twitter ka bërë të ditur për takimet me ministrat e BE-së dhe të Ballkanit.

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj shkruan në twitter:

4 ditë të ngjeshura me takime&aktivitete për çështje të sigurisë në BE e rajon. 2-3 tetor, takim i Drejtorëve të Policisë së vendeve ballkanike, Europol, DEA, FRONTEX, UNODC. Sot e nesër, Ministeriali Bashkimi Evropian – Ballkani Perëndimor për Çështjet e Brendshme e DrejtësisëMinistra nga vende të Ballkanit dhe të BE-së, së bashku me Komisionerin e BE-së Avramopoulos. I pranishëm edhe Ministri i Brendshëm i Austrisë, vend që mban Presidencën e radhës të BE-së, si dhe shumë personalitete të agjencive të ndryshme ligj zbatuese evropiane. Mirësevini!

Më shumë


spot_img

spot_img