Siguria në internet, kjo këngëtare është rreziku më i madh për kompjuterin dhe telefonin tuaj (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 12:14 22-09-2017 Siguria në internet, kjo këngëtare është rreziku më i madh për kompjuterin dhe telefonin tuaj (FOTO)

Këngëtarja e famshme konsiderohet si më e rrezikshmja për këdo që e kërkon në internet, kjo për shkak të të dhënave që ajo ka.

Bëhet fjalë për Avril Lavinge, ku duke kërkuar në rrjet për të me emrin “Avril Lavinge free mp3” rrezikoheni në masën 22 përqind të përballeni me një sajt të dëmshëm për komjuterin tuaj”, raporton “The Guardian”, transmeton newsbomb.al.

Në klasifikim e listës së kompanisë së sigurisë informatike “McAfree”, pas saj renditen këngëtarët Bruno Mars, Celine Dion, Justin Bieber, Katy Perry dhe Beyonce.

Ekspertët thonë se fansat duhet të mendohen mirë kur të kërkojnë për këta këngëtarë, pasi kompjuteri apo celulari i tyre mund të marrë viruse të rrezikshme.

http-2F2Fo.aolcdn.com2Fhss2Fstorage2Fmidas2F6d0199ddc9931dde7bafe9b10763a8792F2047461262F518945144.jpg

 

celine-dion-press-2016-billboard-1548.jpgbruno-mars.jpg

 

 Justin-Bieber-new-songs-2017-2018-list-upcoming-latest-albums.jpg

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gruaja “shtatzënë” nxjerr në shitje online foshnjen, arsyeja do t’ju shokojë
Bilanci tragjik nga tërmeti në Meksikë, 273 të vdekur dhe 1 900 të plagosur »
Article Logic
Execution time: 0.010756015777588
array(1) { ["section"]=> string(103) "siguria-ne-internet-kjo-kengetare-eshte-rreziku-me-i-madh-per-kompjuterin-dhe-telefonin-tuaj-foto-93285" }