Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
88 %
1kmh
0 %
Pre
19 °
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
23 °
E premte, 2 Qershor, 2023

Siguria në burgje, ministrja e Drejtësisë mbledh punonjësit e SHKBB-së

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj po zhvillon një takim me dyer të mbyllura me punonjësit e Shërbimit të Kontrollit në Burgje.

Ky takim bëhet në kuadër të shtimit të sigurisë në sistemin e burgjeve si dhe për parandalimin e futjes së objekteve të paligjshme që mbahen në ambientet e brendshme të institucioneve të vuajtjes së dënimit.

Kujtojmë se në një aksion blic dje Forcat Operacionale të Policisë së Burgjeve kapën në ambientet e burgut të Peqinit  katër aparate celular të fshehura në pajisjet elektro-shtëpiake, ndërsa në Korçë një i burgosur, i cili sapo ishte kthyer nga leja, kishte arritur të fuste 22 doza droge në burg. 


Më shumë