Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
4.6kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
27 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
26 °
E hënë, 16 Maj, 2022
spot_img

Siguria kombëtare, Tahiri e Visho Ajazi raport në Kuvend

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sajmir Tahiri, Visho Ajazi dhe Artan Didi do të dalin përpara komisionit të Sigurisë. Lajmin e ka dhënë deputeti Spartak Braho, i cili deklaroi para mediave se janë të kënaqur me punën e policisë, por ka shumë cështje të sigurisë që duhet të diskutohen. Sajmir Tahiri do të dalë përpara komisionit në datën 9 shkurt.

“Do të raportohet për kërcënimin nga terrorizmi por edhe për gjendjen e sigurisë në vend. Janë disa ngjarje që kanë ndodhur në vend, qoftë edhe ato të shpërthimeve me eksploziv e deri tek laboratorët e drogës apo armatimi i paligjshëm në qarkullim. Të gjitha këto përdoren nga strukturat kriminale” tha Spartak Braho.

Një ditë pas ministrit të Brendshëm, para komisionit të Sigurisë do të paraqitet kreu i SHISH, Visho Ajazi Lika. Pasi sic pohon Spartak Braho, ngjarjet e Francës kërkojnë një riorganizim të strukturave përgjegjëse për sigurinë kombëtare të shtetit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img