Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
72 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
27 °
Mar
25 °
E premte, 17 Shtator, 2021

Si të përgatisni vetë pastën që zbardh dhe forcon dhëmbët tuaj (Video)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Thuajse çdo produkt higjene ka të paktën një përbërës bimor, poashtu edhe pasta e dhëmbëve. Por kjo metodë demostron se si çdokush mund të përgatisë vetë një pastë që jo vetëm zbardh dhëmbët por ka një sërë benefitesh të tjera.

Pasta me shafranin Indian forcon gjithashtu mishrat e dhëmbëve, eleminon një sërë mikrtobesh të dëmshme dhe mund të kurojë infeksione orale. Ajo mund të përgatitet shumë thjeshtë dhe përdoret njësoj si çdo pastë dhëmbësh. Rezultatet për ata që e kanë provuar janë befasuese.

Për ta përgatitur nevojitet:

Vaj arre kokosi

Shafran indie

Pluhur mente

Pasi i keni hedhur të gjithë përbërësit në një enë të vogël, trazojini ato mirë dhe më pas lani dhëmbët me furçë si çdo të bënit normalisht me çdo pastë tjetër dhëmbësh. /Newsbomb.al/

 

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img