Si të marrësh një Iphone 6s falas në Amazon, truket që bënë namin

Publikuar tek: bota, më 17:46 22-08-2017 Si të marrësh një Iphone 6s falas në Amazon, truket që bënë namin

Një truk që po bëhet në Amazon, i tërheq njerëzit që të shkëmbejnë Iphone 6s me një të telefon tjetër por në fakt e vërteta është se marrin një një kuti argjile.

Kjo është ajo që po ndodh me njerëzit që blejnë iPhone në Amazon. Por nuk është e gjitha ajo që duket.

Nëse shihni komente me një yll në Amazon kundrejt një iPhone 6s të hapur 128GB, do të shihni se ka shumë njerëz që marrin argjilë në një kuti iPhone, në vend të një telefoni të vërtetë.

Ndërsa kërkonte një iPhone të hapur në këtë faqe interneti, inxhinierja e softuerit Cory Klein e kuptoi të gjithen.

Ai tha se 'viktimat' po krijojnë llogari të reja për të blerë iPhone nga një shitës i ligjshëm dhe pastaj shkëmbejnë telefonat e vërtetë për argjilën pasi ta kenë dorëzuar.

Ata pastaj vendosin fotot e tyre dhe shpërndajnë ankesat në Amazon.

gsdggsdsd.png

sdgdsgdsgsdgsdgsd.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shkon në Kopenhagen për një reportazh, gazetarja masakrohet deri në vdekje
Pas tragjesdisë ku humbën jetën 40 persona, rikthehen trenat më të shpejt në botë »
Article Logic
Execution time: 0.0093169212341309
array(1) { ["section"]=> string(70) "si-te-marresh-nje-iphone-6s-falas-ne-amazon-truket-qe-bene-namin-89851" }