Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
31 %
9.3kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Si rrallëherë, Yuri Kim publikon foto me mbesat e saj

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b3e5124051dedf832dfd7b0ca6bb2e80

Si rrallë herë, ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka publikuar një foto familjare. Në ditën e 8 Marsit, Kim ka pozuar me mbesat e saj duke përcjellë një mesazh të rëndësishëm për të gjitha gratë.

Ambasadorja ka thënë se të gjithë duhet të bëjnë pjesën e tyre duke i dhënë fund diskriminimit dhe duke siguruar arsimin. Në këtë mënyrë, Kim tha se bota mund të bëhet një vend më i mirë.

“Unë mendoj për mbesat e mia dhe të gjitha vajzat e tjera që shikojnë të ardhmen e tyre. Le të bëjmë të gjithë pjesën tonë duke i dhënë fund diskriminimit, duke siguruar arsimim dhe duke inkurajuar njëra-tjetrën në mënyrë që gratë dhe vajzat kudo të mund të bëjnë pjesën e tyre për të përmbushur potencialin e tyre dhe për ta bërë botën tonë një vend më të mirë”,- shkruan Yuri Kim.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img