Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Si rrallëherë, Yuri Kim publikon FOTO me mbesat e saj, ka një mesazh për të gjitha gratë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7a0eef7e117dadf1f39432293ad19c7c

Si rrallë herë, ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka publikuar një foto familjare.

Në ditën e 8 Marsit, Kim ka pozuar me mbesat e saj duke përcjellë një mesazh të rëndësishëm për të gjitha gratë.

Ambasadorja ka thënë se të gjithë duhet të bëjnë pjesën e tyre duke i dhënë fund diskriminimit dhe duke siguruar arsimin.

Në këtë mënyrë, Kim tha se bota mund të bëhet një vend më i mirë.

“Unë mendoj për mbesat e mia dhe të gjitha vajzat e tjera që shikojnë të ardhmen e tyre. Le të bëjmë të gjithë pjesën tonë duke i dhënë fund diskriminimit, duke siguruar arsimim dhe duke inkurajuar njëra-tjetrën në mënyrë që gratë dhe vajzat kudo të mund të bëjnë pjesën e tyre për të përmbushur potencialin e tyre dhe për ta bërë botën tonë një vend më të mirë”,- shkruan Yuri Kim.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img