Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
2.6kmh
75 %
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
16 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

Si rrallëherë Kurti publikon foto me familjen, vogëlushja Lea “rrëmben” vëmendjen

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ditën e sotme së bashkue me bashkëshorten dhe vajzën e tij kanë vizituar veprat e artistëve të cilët do të jenë pjesë e Biennales nomade të artit, Manifesta.

Teksa kryeministri ka listuar të gjitha vendet ku mund ti vizitoni pa pagesë, ndjekësit dhe vetë ne nuk mund të qëndronim pa komentuar vogëlushen e Kurtit, Lean.

Duke qenë se kryeministri publikon shumë rrallë foto me familjen, Lea ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve pasi është bërë një zonjushë e vërtetë.

“Edhe 25 ditë të Manifesta-s në 25 vende në Prishtinë. Bashkë me Lean dhe Ritën vizituam veprat e artistëve vendorë e ndërkombëtarë që janë pjesë e Biennales nomade të artit, Manifesta.

Të gjitha vizitat janë pa pagesë dhe këto hapësira janë: – Rruga 2 Korriku,

– Sheshi “Adem Jashari”,

– Tulltorja,

– Çelësa Punues,

– Qendra për Praktikën Narrative (ish-biblioteka “Hivzi Sylejmani”)

– Muzeu Etnologjik,

– Fondacioni 17,

– Shtëpia e Mallrave “Gërmia”,

– Grand Hotel Prishtina,

– Korridori i Gjelbër,

– Shtëpi-shkolla “Hertica”,

– Lumi “Ibër”,

– Kino ARMATA,

– Kino Rinia,

– Muzeu i Kosovës,

– Galeria Kombëtare e Kosovës,

– Observatori i Prishtinës,

– Pallati i Rinisë dhe i Sporteve,

– Monumenti “Varrezat e Dëshmorëve”,

– Rilindja,

– Banesa,

– Hamami i Madh,

– Galeria e Fakultetit të Arteve, Universiteti i Prishtinës,

– Fakulteti i Filozofisë, Universiteti i Prishtinës dhe

– Sheshi “Zahir Pajaziti”, shkruan Kurti.

Më shumë
spot_img
spot_img