Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
69 %
0.5kmh
75 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
10 °
Die
7 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Si përfundoi agjenti i infiltruar në mafien shqiptare duke shitur kokainë në Londër, bosët i rrahën të atin kur e mësuan se… (EMRI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ish-oficer i policisë shqiptare azilkërkues në Angli, ishte përfshirë në shitjen e kokainës në Londër.

Maurisio Malaj, 30 vjeç pas arrestimit doli përpara gjykatës duke dhënë detaje se përse u përfshi në shitjen e kokainës për llogari të grupeve shqiptare kriminale shqiptare.

Malaj ka deklaruar se ai kishte punuar në Shqipëri si efektiv i infiltruar policie në mafian shqiptare, por do të transferohej në njësi tjetër policore. Ai ka pohuar se shkoi në Angli pasi bosët shqiptarë të trafikut të drogës kishin mundur të zbulonin se ai ishte agjent i infiltruar i policisë.

Malaj ka treguar se grupet kriminale i kishin torturuar brenda në një makinë babain për faktin se e kishin zbuluar se çfarë punë dhe roli kishte në policinë e shtetit.

Ish polici shqiptar tha se nisi të shiste kokainë, pasi nuk kishte leje për të punuar teksa aplikimi për azil nuk i ishte marrë në konsideratë.

Maurisio Malaj u arrestua në prill të këtij viti, duke u dënuar me 2 vite burg, të cilat më pas iu konvertuan me 200 orë punë në komunitet.

Më shumë


spot_img
spot_img