Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
44 %
2.6kmh
0 %
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
34 °
Pre
32 °
E hënë, 2 Gusht, 2021

Si në Hollywood, UÇK vendoset fisnike në majë të kodrës së Malishevës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, në shenjë nderimi për dëshmorët kanë vendosur termin “UÇK” me gërma të mëdha në fshatin Ngucat të Malishevës në Kosovë.

uck

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci ka shkruar se “kjo pamje e tri shkronjave të shenjta, UÇK, sa përkujtimore për shtigjet e lirisë tonë, janë në pikën strategjike dhe pikë referimi për të rinjtë tanë sot dhe brezat që vijnë se sa e çmuar është liria dhe sa i bukur është atdheu ynë”.

uCk 1

“Nderim për veteranët e UÇK-së për këtë punë të vyer. Ju lumtë”, shkruan ai mes të tjerash në një reagim në rrjetet sociale.

Më shumë

spot_img
spot_img