Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
51 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
36 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Si në filma, maskat grabisin për 20 minuta dy banka në Tetovë, njëra ishte brenda qendrës tregtare

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot më datë 3 korrik, por rreth orës 03:30-03:50 të mëngjesit dy banka janë grabitur në Tetovë, Maqedoni e Veriut.

Lajmin e bën me dije Ministria e Brendshme, teksa njofton se ende nuk ka asnjë të arrestuar lidhur me ngjarjen. Në fillim u raportua se u grabit një bankë brenda një qendre tregtare.

Ishin tre persona që hynë me forcë dhe morën para “cash”. Pak minuta më vonë autorë të paidentifikuar ende hynë me forcë në një tjetër degë banke po në Tetovë, por paratë i morën nga një ATM.

Vendi u inspektua nga një ekip i SPB Tetovë dhe Ministria e Brendshme, ndërsa po merren masa për zbardhjen e rastit.

Më shumë

spot_img
spot_img