Hapësire reklamuese

Aktualitet

Si mund të ndihmoni / Koordinatorja e PS preket nga sëmundja e rrallë dhe e rëndë, kolegët anulojnë festën dhe dhurojnë paratë për kurimin e saj

Shkruar nga Newsbomb

Kishte planifikuar të festonte me ekipin e koordinatorëve të Partisë Socialiste, por problemet me shëndetin e kanë detyruar të shtrohet me urgjencë në spital vajzën vlonjate Sara Alushaj.

Ajo vuan nga një sëmundje tepër e rrallë dhe e rëndë, çka i ka shkaktuar hemorragji të brendshme. Vajza 25 vjeçare, me sytë plot dritë e me shumë ëndrra për jetën, është shtruar me emergjencë në QSUT.

Kolegët e saj që kishin planifikuar festën, kanë vendosur ta anulojnë dhe të gjithë buxhetin do ta dhurojnë për kurimin e saj.

Sara do të shkojë për kurim në një spital të specializuar për sëmundjet e gjakut, pasi trupi i saj shkatërron trombocitet.

Megjithatë paratë për kurimin e shtrenjtë nuk janë të mjaftueshme. Ndaj ata luten që kushdo që ka dëshirë mund të kontribuojë.

Detajet për të ndihmuar financiarisht:

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese