Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

Si mund të ndihmoni / Koordinatorja e PS preket nga sëmundja e rrallë dhe e rëndë, kolegët anulojnë festën dhe dhurojnë paratë për kurimin e saj

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kishte planifikuar të festonte me ekipin e koordinatorëve të Partisë Socialiste, por problemet me shëndetin e kanë detyruar të shtrohet me urgjencë në spital vajzën vlonjate Sara Alushaj.

Ajo vuan nga një sëmundje tepër e rrallë dhe e rëndë, çka i ka shkaktuar hemorragji të brendshme. Vajza 25 vjeçare, me sytë plot dritë e me shumë ëndrra për jetën, është shtruar me emergjencë në QSUT.

Kolegët e saj që kishin planifikuar festën, kanë vendosur ta anulojnë dhe të gjithë buxhetin do ta dhurojnë për kurimin e saj.

Sara do të shkojë për kurim në një spital të specializuar për sëmundjet e gjakut, pasi trupi i saj shkatërron trombocitet.

Megjithatë paratë për kurimin e shtrenjtë nuk janë të mjaftueshme. Ndaj ata luten që kushdo që ka dëshirë mund të kontribuojë.

Detajet për të ndihmuar financiarisht:

dgfswegewgeh

Më shumë

spot_img
spot_img