Tirana
scattered clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
2.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
15 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

Si e zgjidhi ish-polici vrasjen e Klodian Rashës? Sandër Lleshaj “i bën bisht” pyetjes së gazetarit: Çfarë paqartësie kishit?

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj është përfshirë në debat mbrëmjen e sotme me gazetarin Elton Qyno, i cili e pyeti si e zgjidhi ish-Polici Nevaldo Hajdaraj çështjen e vrasjes së Klodian Rashës.

Lleshaj e pyeti gazetarin se çfarë paqartësie kishte, ndërsa i fundit tha se dëshiron vetëm të dijë si e zgjidhi.

Ish-ministri iu përgjgj duke thënë se Nevaldo Hajadaraj e zgjidhi çështjen në mënyrë kriminale.

Pjesë nga debati në studion e Open:

Lleshaj: Efektivi i policisë ka të drejtë të përdorë armën vetëm për vetëmbrojtje. Arma përdoret vetëm nëse kërcënohet jeta e efektivit

Elton Qyno: Po Nevaldo Hajdari si e zgjidhi z.Lleshaj? Keni qenë ministër në atë kohë, dhatë dhe dorëheqjen për këtë arsye.

Lleshaj: Çfarë paqartësie kishit ju për këtë ?

Elton Qyno: Nevaldo Hajdari si e zgjidhi këtë? Për vetëmbrojtje apo për çfarë?

Sandër Lleshaj: Ai e zgjidhi në mënyrë kriminale. Policia duhet të përdorë armën vetëm kur përdorët armë kundër tyre.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img