Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
71 %
1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
23 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Si e shihni Shqipërinë pas 10 vitesh? Rama për gazetën franceze: Në Bashkimin Europian, do bëjmë gjithçka për t’a arritur këtë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama është besimplotë se Shqipëria do të jetë pjesë e Bashkimit Europian pas 10 viteve.

I pyetur nga gazeta franceze “FranceSoi”, se si e sheh Shqipërinë pas 10 vitesh, Rama është shprehur se e shikon në BE, duke premtuar se “do të bëjmë gjithçka për t’a arritur këtë”.

Pjesë nga intervista:

Si e shihni Shqipërinë pas 10 vitesh?

Rama: Pas 10 vitesh, ndoshta do të jetë në BE, nëse BE mbetet siç është tani. Në fakt, bota sot ndryshon shumë shpejt, mjafton të shihni situatën aktuale.

Pa tragjedi, pas 10 vitesh, Shqipëria do të jetë në BE dhe ne do të bëjmë gjithçka për t’a arritur këtë.

Intervista e plotë: “Hapja e negociatave me BE-në hap thelbësor për ne”, Rama intervistë për median franceze: Ne ishim Korea e Veriut e Europës

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img