Si e parashikoi vdekjen e saj 26-vjeçarja, ja çfarë shkroi në Facebook para se të nisej në Turqi

Publikuar tek: bota, më 14:05 03-01-2017 Si e parashikoi vdekjen e saj 26-vjeçarja, ja çfarë shkroi në Facebook para se të nisej në Turqi

Një nga viktimat e sulmit terrorist në Stamboll kishte postuar një mesazh në profilin e saj në Facebook, pak para se të nisej në udhëtim drejt Turqisë së bashku me të fejuarin e saj.

26-vjeçarja postoi një mesazh rrëqethës në Facebook:

“Besoj se do të kënaqemi, në rastin më të keq unë do të vdes nga ndonjë shpërthim dhe do shkoj te mami im”, shkruante 26-vjeçarja Rita Chami, nëna e së cilës kishte ndërruar jetë kohët e fundit për shkak të kancerit, raporton Newsbomb.al.

Rita dhe i fejuari i saj, Elias Wardini udhëtonin shpesh nëpër Europë. Ata zgjodhën klubin e tragjedisë në Turqi, ku terroristi qëlloi me breshëri plumbash mbi 120 herë, plumba që prekën 26-vjeçaren. Elias shkoi për ta ndihmuar por sipas dëshmitarëve u godit nga plumbat dhe të dy vdiqën në krahët e njëri-tjetrit. /Newsbomb.al

Untitledsd5g4yefhethgdhfgj.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 18 vjet pas operacionit mjekët i gjejnë gërshërën në stomak
Djali shpërthen në komente raciste për emigrantët, por mamaja i plas "bombën" në Facebook »
Article Logic
Execution time: 0.011322021484375
array(1) { ["section"]=> string(101) "si-e-parashikoi-vdekjen-e-saj-26-vjecarja-ja-cfare-shkroi-ne-facebook-para-se-te-nisej-ne-turqi-64495" }