Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Si e fshehën mediat faktin e rëndësishëm për Adriatik Llallën, kryeprokurori e pranoi sot publikisht

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

00f96b49f4d890143647f727a671324d

Përplasje dhe akuza të forta mes ambasadorit amerikan Donald Lu dhe kryeprokurorit Adriatik Llalla.

Lu akuzoi kryeprokurorin se po tenton të kontrollojë reformën në drejtësi dhe institucionet e reja ndërsa Prokuroriu iu përgjigj përmes Fjorida Ballaurit duke denoncuar se ambasadori ka tentuar të ndërhyjë në disa hetime, me qëllim mbylljen e tyre.

Sot Ballauri pranoi një fakt që mediat e portalet në vend e mbajtën të fshehur; revokimin e vizës për kryeprokurorin Llalla.

“Zoti Lu mendon se ka në dorën e tij fatin e Prokurorisë kur shantazhon institucionin për mbyllje hetimesh apo me heqje vizash. Duhet ta ketë të qartë ai dhe kushdo tjetër që, për të përmbushurdetyrimet kushtetuese dhe ligjore, prokurorët e Republikës nuk kanë nevojë për viza”, tha Ballauri në emër të Llallës.

*Newsbomb.al ndërkaq, është i vetmi portal që disa ditë më parë publikoi lajmin se Llallës dhe bashkëshortes së tij Djana Llalla i është refuzuar viza për të hyrë në Shtetet e Bashkuara.

LEXO lajmin e datës 31 janar Kryeprokurorit Llalla dhe bashkëshortes së tij i refuzohet viza e SHBA, zbulohen edhe emrat e tjerë të Drejtësisë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img