Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
4.1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Si do të zhvillohen provimet në universitete? Manastirliu: Komiteti Teknik i Ekspertëve rekomandoi që…(E PLOTË)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5866c5e3d6391229f2be3f724c023f5b

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu është pyetur në lidhje me procesin mësimor të studentëve.

Ajo deklaroi se Komiteti Teknik i Eksperteve ka rekomanduar që të bëhet një alternim të procesit, atij online dhe në auditorë.

“E kemi deklaruar dhe Komiteti ka vendosur ditën e sotme rekomandimin.

Nisur nga kërkesat e Ministrisë së Arsimit, përsa i përket një procesi hibrit, online dhe në auditore për zhvillimin e sezonit të provimeve në universitet.

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka marrë në shqyrtim nga pikëpamja multidimensionale, ju e dini që pjesa më e madhe e Komitetit të Ekspertëve, janë vetë profesor të universiteteve.

Pasi kanë vlerësuar të gjitha kushtet dhe kapacitet e universiteteve kanë rekomanduar për të zgjatur sezonin e provimeve dhe për të kryer në auditorë ato lëndë që do ti vendosë Ministria e Arsimit”,- tha Manastirliu.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img