Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
26 %
2.1kmh
0 %
Mër
2 °
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
9 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të Covid-19

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije shifrat e fundit sa i takon situatës së koronavirusit në vendin tonë. Fatmirësisht nuk kemi asnjë humbje jete, janë bërë 1960 testime, kemi 14 të shëruar dhe vetëm 1 rast i ri në 24 orët e fundit.

Aktualisht janë 87 pacientë aktivë me COVID19 në vend. Po marrin trajtim spitalor të specializuar 2 pacientë, njëri prej të cilëve është në terapi intensive.

Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2 pozitiv. Janë shëruar 14 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 129,955 që nga fillimi i epidemisë. 

Statistika (23 Qershor 2021)

Raste të reja ditore        1

Të shëruar në 24 orë     14

Të shtruar në spitale      2

Humbje jete në 24 orë   0

Testime ditore                1960

Testime totale            783,516

Raste pozitive             132,497

Raste të shëruara        129,955

Raste Aktive                 87

Humbje jete                  2,455

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë          28

Shkodër       26

Durrës          10

Lezhë           7

Berat             6

Elbasan       4

Dibër             2

Kukës           2

Korçë              1

Vlora                1

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të vijojnë të zbatojnë me përpikmëri rregullat për parandalimin e COVID19 dhe të mos neglizhojnë asnjë shenjë të sëmundjes. Për çdo dyshim, kontaktoni me mjekun tuaj të familjes ose telefononi Urgjencën Kombëtare në numrin unik 127.

Më shumë


spot_img

spot_img