Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
2.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
34 °
E diel, 25 Korrik, 2021

“Shyqyr që na erdhi dita ta bëjmë”, qytetarët +18 vjeç më të sigurtë pas vaksinimit: Një nismë e suksesshme dhe e nevojshme

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot është dita e dytë e procesit të vaksinimit +18 vjeç, ku një numër i lartë qytetarësh kanë marrë dozën e vaksinës kundër Covid-19.

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu shkruan se ky proces po vijon në të gjithë vendin, ndërsa qendrat e vaksinimit do të qëndrojnë të hapura deri në orën 20:00.

Qytetarët, të cilët morën vaksinën shprehen se kjo është një nismë e sukseshme dhe e nevojshme për këtë kategori moshe.

“Një nismë e suksesshme për faktin se është 18+ dhe besoj se kjo pjesë ishte e nevojshme që të bënim vaksinën”, thotë një qytetare.

“Tani pas vaksinës, ndihemi më të sigurtë”, shprehet një tjetër qytetare.

“Shyqyr që na erdhi dhe dita ta bëjmë”, tha një qytetare.

“Duhet bërë patjetër vaksina që të zhduket ky virus”, u shpreh një tjetër.

Më shumë

spot_img
spot_img