Tirana
overcast clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
70 %
2.6kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Shyhet sërish gjyqi për dosjen 184 në Dibër, gjobiten avokatët pasi nuk u paraqitën në sallë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Seancat e të akuzuarve për ndikim në zgjedhjet e pjesshme lokale të vitit 2016 në Dibër, ndaj Nuri Medës, Drini Gjecit, Hasan Hotit dhe Robert Agës, është shtyrë sërish.

Një ditë më parë ka qenë data e radhës për të akuzuarit Drini Gjeci e Nuri Meda, por nuk është zhvilluar pasi mungonte vetë gjyqtari i kësaj çështje.

Seanca e ditës së sotme është shtyrë ndaj ish administratorit të Njësisë Administrative, Lurë Hasan Hoti e ish shefit të komisariatit të Dibrës Robert Aga.

 Ndryshe nga seanca e një dite më parë, e sotmja është shtyrë për mungesë të palës mbrojtëse.

Gjyqtarja e çështjes ka gjobitur dy avokatët e të akuzuarve të cilët nuk u paraqitën në sallën e gjyqit, ndërkohë që seanca e rradhës pritet që të zhvillohet në muajin nëntor pasi dy nga katër të akuzuarit kanë kërkuar gjykim të shkurtuar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img