Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
0kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
37 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

Shushica del nga shtrati, përmbyten tokat bujqësore në disa fshatra të Vlorës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1702b65fb08b9465c1aa7b4d39fc5479

Reshjet e dendura të shiut në ditët e fundit kanë bërë që lumi Shushica të dalë nga shtrati dhe të përmbysë tokat bujqësore në disa fshatra të Vlorës.

Dalja e lumit nga shtrati ka bërë që uji të marrë përpara edhe ullishtet në fshatin Xhyherinë.

Ditët e fundit vendi ynë është përfshirë nga reshje të dendura shiu, që kanë sjellë edhe përmbytje në disa zona, për shkak të rritjes së nivelit të lumenjve.

Më shumë

spot_img
spot_img