Hapësire reklamuese

Rajoni

"Shumica e efektivëve në veri ishin pjesë e krimit", Sveçla: Kosova s’gjunjëzohet

Shkruar nga Newsbomb
"Shumica e efektivëve në veri ishin pjesë e krimit",

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, përmes një postimi në rrjetet sociale ka deklaruar se shumica e zyrtarëve të policisë në 4 komunat në veri, ishin pjesë e krimit dhe kontrabandës.

Teksa ka bërë me dije se qytetarët e Kosovës i janë përgjigjur pozitivisht vendimit të qeverisë për regjistrimin e veturave nga targat ilegale në targa RKS, ministri thekson se kjo ka ardhur pasi në veri nuk janë më të plotfuqishëm kriminelët si “Milan Radojçiç, Llune, Mami, Rusi e të ngjashëm”. Ndër të tjera ai shkruan se qeveria e Kosovës nuk gjunjëzohet nga banditët dhe as nga grupet kriminale.

“Shteti nuk gjunjëzohet nga banditët e as nga grupet kriminale edhe atëherë kur grupe të mirëorganizuara e mbështetura nga Qeveria e Serbisë synojnë terrorizimin e qytetarëve, cënimin e integritetit dhe sovranitetit të vendit tonë”, shkruan ai.

Postimi i plotë:

Qytetarët tanë i janë përgjigjur pozitivisht vendimit të Qeverisë së Republikës së Kosovës për regjistrimin e veturave nga targat ilegale në targa RKS, duke regjistruar 471 vetura për 4 ditë.

Kjo pasi që sot në veri nuk janë më të plotfuqishëm kriminelët si Milan Radojçiç, Llune, Mami, Rusi e të ngjashëm.

Mund të duket e paimagjinueshme nga perspektiva e para një viti, por sot në 4 komunat e veriut shërbejnë zyrtarë policorë që janë në shërbim të rendit dhe ligjit e në luftim të kontrabandës, grupeve kriminale e terroriste.

Se shumica ishin vetë pjesë e krimit e kontrabandës tregon edhe përfshirja e ish-zyrtarëve policorë jo vetëm në rastin e Banjskës.

Shteti nuk gjunjëzohet nga banditët e as nga grupet kriminale edhe atëherë kur grupe të mirëorganizuara e mbështetura nga Qeveria e Serbisë synojnë terrorizimin e qytetarëve, cënimin e integritetit dhe sovranitetit të vendit tonë.

Ky rezultat është falë angazhimit të pandalshëm të secilit që nuk dorëzohet përballë kërcënimeve, shantazheve e sulmeve por besojnë në drejtësi e barazi

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese