Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
3.1kmh
100 %
Hën
18 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
21 °
Pre
27 °
E hënë, 26 Shtator, 2022

“Shumë e ngadaltë”, Ukraina kritikon Perëndimin për sanksionet dhe furnizimet me armë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Nënkryetari i zyrës së Presidentit Volodymyr Zelenskyy, deklaroi se vala e fundit e sanksioneve të vendosura ndaj Rusisë nga BE-ja, nuk janë të mjaftueshme. Gjatë një fjalimi të mbajtur në Madrid,

Ihor Zhovkva tha se ritmi i sanksioneve ndaj Rusisë deri më tani ka qenë shumë i ngadaltë dhe se Ukraina nuk është e kënaqur me kohën me të cilën ppo u dërgohen armët.

“Nëse më pyesni mua, unë do të thoja shumë ngadalë, shumë vonë dhe përfundimisht jo mjaftueshëm”,  tha Zhovkva.

“Gjithashtu Ukraina nuk është e kënaqur me ritmin e dërgesave të armëve nga Perëndimi.

Padyshim që nuk jemi të kënaqur. Po të ishim të kënaqur, do të kishim filluar menjëherë çlirimin e Mariupolit dhe do të kishim hedhur forcat ruse nga Donbasi.Ne besojmë në premtime, përfundoi Zhovkva.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img