Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
72 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
27 °
Mar
25 °
E premte, 17 Shtator, 2021

SHULLAZI/ Shtyhet seanca në 23 tetor! Në sallë edhe përfaqësues të Ambasadës Amerikane

spot_img

Lajme të ngjashëm

Shtyhet seanca për Shullazin. Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur që seanca të shtyhet më 23 tetor pasi avokatët nuk kishin përgatitur mbrojtjen.

Ndërkaq, një javë më parë Prokuroria e Krimeve të Rënda dha pretencën për Emiljano Shullazin dhe grupin e tij.

Prokuroria kërkoi 17 vite burg për Emiljano Shullazi,15 vite burg për Gilmando Danin, 10 vite për Blerim Shullazin, 11 vite për Endrit Qyqja dhe 11 vite për Endrit Zela.

Pas kompletimit të trupës së prokurorëve të përbërë nga Donika Prela, Gentian Osmani dhe Besnik Muçi, duket se tanimë nuk është gati pala mbrojtëse. Kjo u bë shkak që seanca të shtyhet më 23 tetor. Në sallë ishin të pranishëm edhe përfaqësues të Ambasadës Amerikane.

Kujtojmë se pak javë më parë dojsa ‘Shullazi’ futi në kaos Krimet e Rënda, pasi prokurorët refuzuan të hetojnë çështjen.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img