Tirana
few clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
2.1kmh
20 %
Mar
3 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Shuhet shkrimtari Fadil Kraja, një nga penat me të ndritura të dramaturgjisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Është shuar nga jeta në moshën 91-vjeçare shkrimtari e dramaturgu i shquar shqiptar, “Kalorsi i urdhërit së Skenderbeut”, “Mjeshtri i Madh”, “ Krenaria e Qytetit”, Fadil Kraja.

Lajmin i hidhur është njoftuar nga Teatri “Migjeni”, që i shpreh ngushëllimet e sinqerta familjes dhe gjithë komunitetit të artistëve!

Fadil Kraja është një nga penat më të ndritura të dramaturgjisë shqiptare.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img