Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
31 %
5.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Shuhet poeti i madh Arben Duka

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Poeti i njohur Arben Duka është ndarë nga jeta mëngjesin e kësaj të marte. Lajmin e trishtë e jep kreu i UGSH Aleksandër Çipa. Newsbomb.al mëson se Duka vuante nga një sëmundje e rëndë dhe sot ka mbyllur sytë përgjithmonë, në moshën 64 vjeçare.

“Lamtumirë Arben Duka! Mirëmbeç Poet i pavdekshëm”, shkruan ai.

Është ndër poetët më të lexuar nga shqiptarët. Vitet e fundit vinte me poezitë e tij satirë në faqet e gazetës “Dita”. Por, në jetën e vet, ka mbi 50 vjet që prodhon krijimtari artistike me vargje. Arben Duka u lind në Labovë të Gjirokastrës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img