Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
1.5kmh
0 %
Sht
26 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
E shtunë, 10 Qershor, 2023

Shuhet në moshën 83-vjeçare Tina Turner

Lajme të ngjashëm

Ndërron jetë në moshën 83-vjeçare legjenda e muzikës Tina Turner.

Lajmi e trishtë e ka konfirmuar nga zëdhënësi i saj në një deklaratë të bërë publike. Ai thotë se Turner vdiq në shtëpinë e saj në Zvicër, pas një sëmundjeje të rëndë.

“Tina Turner, ‘Mbretëresha e Rock’n Roll’-it ka vdekur sot e qetë në moshën 83-vjeçare pas një sëmundjeje të gjatë në shtëpinë e saj në Kusnacht afër Cyrihut, Zvicër. Me të, bota humbet një legjendë muzikore dhe një model.”- thuhet në deklaratën e zëdhënësit.

Ylli i lindur në SHBA ishte një nga këngëtaret më të dashura të rrokut, e njohur për karizmën e saj në skenë dhe një varg hitesh. Në repertorin e saj ka një numër të madh hitesh, duke përfshirë “The Best”, “Proud Mary”, “Private Dancer” dhe “What’s Love Got to Do With It”.

Artikulli paraprakTelegraf
Artikulli tjetërGazeta Shqiptare

Më shumë