Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
80 %
1kmh
1 %
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
9 °
Die
10 °
Hën
4 °
E enjte, 27 Janar, 2022

Shuhet në moshën 81 vjeçare Edi Luarasi

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Edi Luarasi, një nga ikonat e ekranit dhe Teatrit shqiptar se është ndarë nga jeta në moshën 81 vjeçare. Ajo ka mbyllur sytë përgjithmonë pasditen e djeshme, pasi vuante nga një sëmundje e rëndë.

Edi Luarasi lindi në Tiranë në vitin 1940 dh që në moshë të re debutoi në skenë. Fillimisht në 1956, kur ishte 16 vjeçe, së bashku me të motrën këndonin në skenën e Teatrit të Estradës. Spektatori duartrokiste “Motrat Mirdita”.

U diplomua për aktore në 1963 dhe u emërua në Teatrin Popullor. Roli i parë i saj ishte Vera në dramën “Shtëpia në bulevard”, më 1963 me regjisor Kujtim Spahivoglin.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img