Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
6.7kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Shuhet legjenda e muzikës botërore, George Michael

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

887219f9cbb0eda822157e0a0bf64bc7

Është shuar në moshën 53 –vjeçare legjenda e muzikës botërore, George Michael.

Lajmi është bërë i ditur nga publicisti i tij.

Këngëtari, i cili e nisi karrierën në vitet ’80 dhe më pas e vijoi suksesin e tij si performues solo, sipas BBC, “vdiq në paqje në shtëpinë e tij” në Oxfordshire.

Paraprakisht, policia thotë se vdekja e Michael ka ardhur për shkaqe natyrale. Megjithatë ende nuk ka detaje për shkakun që çoi në ndarjen e parakohshme të tij nga jeta.

Michael, emri i vërtetë i të cilit ishte Georgios Kyriacos Panayiotou, lindi më 25 Qershor të 1963 në Londër. Ai numëron më shumë se 100 milionë albume të shitura gjatë karrierës muzikore.

Lexo edhe: 15 këngët më të bukura që George Michael la pas

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img