Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
61 %
3.1kmh
90 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Shuhet Kujtim Alija

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kujtim Alija, dirigjent i njohur shkodran, organizator për shume vite i festivalit mbarëkombëtar të fëmijëve si dhe drejtues i qendrës kulturore të fëmijëve në Shkodër, është ndarë nga jeta dje.

Artisti i njohur ka humbur betejën me një sëmundje të rënd, duke mbyllur sytë përgjithmonë në moshën 60-vjeçare.

Kujtim Alija mbante titullin “Mjeshtër i Madh”. Reagimet për të kanë qenë të shuma, duke e vlerësuar si një qytetar model të Shkodrës dhe ikjen e tij si një humbje e jashtëzakonshme për artin e kulturën shqiptare.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img