Hapësire reklamuese

Foto e Ditës

Shuhet Henri Kisinger

Shkruar nga Newsbomb

Henry Kissinger, ish-këshilltari i Sigurisë Kombëtare dhe ish-Sekretar i Shtetit, ndikimi global i të cilit vazhdoi për dekada me radhë pasi ai i mbajti këto poste në administratën e presidentit Richard Nixon, vdiq në moshën 100-vjeçare, në shtëpinë e tij në Konektikat. Njoftimi për vdekjen u dha nga firma e tij e konsulencave e cila nuk e bëri të ditur arsyen e vdekjes.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese