Hapësire reklamuese

Foto e Ditës

Shuhet Franz Beckenbauer

Shkruar nga Newsbomb
Shuhet Franz Beckenbauer

Franz Beckenbauer ka vdekur në moshën 78-vjeçare. Familja ka njoftuar se legjenda gjermane e futbollit, fituesi i Kupës së Botës dhe i nëntë herë titujve të Champions League, ka mbyllur sytë përgjithmonë më 7 Janar 2024.

78 vjeçari ishte një nga vetëm tre lojtarët, duke përfshirë menaxherin e Francës Didier Deschamps dhe ikonën braziliane Mario Zagallo, i cili vdiq javën e kaluar, që ka fituar një Kupë Botërore si lojtar dhe trajner.

Sondazh

Poll

Hapësire reklamuese