Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
2.6kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Shuhet aktori i madh Gulielm Radoja

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Aktori i madh Gulielm Radoja nuk jeton më. Ai është ndarë nga jeta dje, në moshën 75 vjeçare, pasi nuk e ka fituar dot betejën me virusin Covid-19

Prej dy ditësh aktori i njohur ishte i intubuar te spitali “Shefqet Ndroqi”, pasi gjendja e tij shëndetësore ishte rënduar. Radoja ishte infektuar prej më shumë se një muaj, ndërsa kolegët i bën thirrje shtetit të dërgohej për kurim të specializuar jashtë vendit.

Aktori i njohur dhe shumë i dashur nga publiku prej muajit prill qëndronte në reanimacionin e spitalit të qytetit të Durrësit, aty ku dhe jetonte. Duke qenë se nuk kishte përmirësim, dy ditët e fundit ai u soll në Tiranë ku u fut menjëherë në intubim. Fatkeqësisht, dje ai ka ndërruar jetë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img