Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
2.1kmh
40 %
Mar
25 °
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

Shtyu martesën për shkak të Covid, kryeministrja e Zelandës së Re futet në izolim

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern, është futur në izolim deri të marten, pasi mendohet se kishte pasur kontakt të ngushtë me një person që rezultoi pozitiv me koronavirus.

Sipas medieve të huaja, Ardern është asimptomatike dhe po ndihet mirë. Ajo do të kryejë testin e Covid dhe do të vendoset në karantinë sipas udhëzimeve të Ministrisë së Shëndetësisë. Ndërkohë, të njëjtën procedurë izolimi po ndjekin edhe komandanti i përgjithshëm dhe anëtarët e shtabit të kryeministrit që ndodheshin gjithashtu në fluturim me kryeministren në Auckland.

albsig

Kryeministrja e Zelandës së Re u detyrua të shtyjë martesën e saj për shkak të masave të reja kufizuese të vendosura nga qeveria e saj kundër Covid-19.

“Martesa ime nuk do të bëhet”, u tha së fundmi gazetarëve, duke shtuar se i vinte keq për çiftet e tjera që ishin gati të martoheshin, por kufizoheshin nga rregullat e reja.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img