Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Shtyrja e vendimit të shkarkimit/ Meta: Brenda 48 orëve u dorëzoj përgjigjet, do t’ua lexoj edhe qytetarëve

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i vendit Ilir Meta ka falenderuar këshilltarët për punëën e tyre gjatë seancës gjyqësore në Gjykatën Kushtetuese, në lidhje me shkarkimin e tij.  Kreu i Shtetit thotë se pasi u njoh me 72 pyetjet e anëtarëve të Kushtetueses, brenda 48 oërve do të do të dorëzojë përgjigjen , por do t’ua lexojë të gjithë qytetarëve.

Postimi i plotë i Ilir Metës:

Falenderoj Këshilltarët e mi për punën e shkëlqyer, që kanë bërë gjatë farsës gjyqësore të iniciuar nga ish-Kuvendi monist dhe antikushtetues. Pasi u njoha me 72 pyetjet e anetarëve të Gjykatës Kushtetuese, brenda 48 orëve jo vetëm do të dorëzojmë 72 përgjigjet, por personalisht si President i Republikës do ua lexoj të gjithë qytetarëve të Republikës përgjigjen për çdo pyetje, nga Institucioni i Kryetarit të Shtetit.

Mirë u takofshim sonte në ora 21:00 në “Frontline”, në NEËS 24.

Seanca për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta u shty për ditën e hënë, ora 10:00.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img