Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
40 %
1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
34 °
Sht
37 °
E martë, 28 Qershor, 2022
spot_img

Shtyrja e finales së Champions, tifozët e huaj sytë nga Tirana: Vitin tjetër organizojeni në Shqipëri

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kaosi në finalen e Champions League në Paris ka bërë që i gjithë rrjeti të vlojë kundër autoriteteve pariziene për keqmenaxhimin e situatës.

Kanë qenë të shumta komentet në rrjetet sociale. Ata kritikojnë autoritetet e pariziene për organizimin e dobët të finales më të rëndësishme në nivel klubi në Europë.

albsig

spring

Në komentet e tyre, tifozët shkruajnë se Parisi duhet të marrë shembull nga Tirana, që organizoi në mënyrë perfekte një finale e madhe të Conference League, ku nuk pati asnjë problematikë. Disa prej komenteve shkojnë deri atje sa të propozojnë që finalja e Champions League vitin tjetër të bëhet në Tiranë.

Por teksa gjithë sytë e botës janë nga finalja e Champions League, UEFA njoftoi se ndeshja ishte shtyrë me 15 minuta dhe startoi më vonë se ora 21.15. Kjo për shkak se hyrja e tifozëve nuk kishte përfunduar dhe të shumtë ishin ata që kanë krijuar trazira edhe pa pasur bileta.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img