Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
3.1kmh
40 %
Enj
12 °
Pre
15 °
Sht
13 °
Die
13 °
Hën
12 °
E enjte, 2 Dhjetor, 2021
spot_img

Balla: Votimi për Komisionin hetimor për inceneratorët do të shtyhet në seancën tjetër

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shtyhet votimi për Komisionin hetimor për inceneratorët të shtyhet për seancën tjetër. Deputeti socialist Taulant Balla në seancën e sotme plenare tha se votimi për Komisionin hetimor për inceneratorët do të shtyhet me një javë. Më tej Balla citoi disa nga gjetjet e raportit të OSBE/ ODHIR për zgjedhjet e 25 prillit, duke thënë se ishte vlerësimi më i mirë lidhur me zgjedhjet në Shqipëri.

Balla: Biem dakord që votimi për Komisionin hetimor për inceneratorët të shtyhet për seancën tjetër. Dua që nga kjo foltore të citoj disa prej gjetjeve tyë raportit të ODHIR për zgjedhjet e 25 prillit; zgjedhësit patën mundësi që të zgjedhin mes kandidatëvë, aktorët patën besim për të marrë pjesë në zgjedhje, komisoni iu përkushtua mbikqyrjhes së procesit zgjedhor. Është e qartë se ky është një vlerësim më i mirë ndonjëherë.

Në raport përshkruhet pozitivisht e gjithë puna e procesit. Ajo që ka rëndësi ndaj komisionit hetimor është hetimi. PD pengoi votën e emigrantëve, duke kërtkuar një javë kohë dhe në fund nuk kthyhet fare përgjigje. Pasi mbaruan afatet është njëri qe se ka për pikë turpi të gënjejë, duke thënë se PS pengoi votën e emigrantëve. Le të filojmë punën sot që qytetarët që jetojnë jashtë të kenë mundësi të votojnë në zgjedhjet e 2025.

Vijon..

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img