Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
61 %
3.1kmh
0 %
Pre
27 °
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Shtyhet seanca për Luan Dacin, tërhiqet një nga gjyqtarët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

850267f0ed165ada0a154e0af83c43e8

Është shtyrë sërish në Gjykatën e Posaçme të Apelit seanca për Luan Dacin, ish anëtarin e KPA-së.

Shkak i shtyrjes së seancës është bërë mosformimi i trupës gjykuese. Gjyqtarja Anita Mici e caktuar në këtë proces dha dorëheqjen pas kërkesës se SPAK për përjashtimin e saj nga gjykimi.

SPAK ka kërkuar përjashtim pasi ajo është në procesin e vettingut në KPA.

Kujtojmë se Luan Daci u dënua nga shkalla e parë me 1 vit shërbim prove dhe pezullim nga detyra me akuzën e falsifikimit të dokumenteve. Daci e ka çuar vendimin në Gjykatën e Apelit, duke kërkuar pafajësi.

Më shumë

spot_img
spot_img