Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
33 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Shtyhet seanca gjyqësore për Enkelejda Hoxhën, gjyqtarja e Krujës kërkon më shumë kohë për t’u përgatitur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

399e6c4f471b3eaf6b2b47d3cdd6cca2

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka vendosur që të shtyjë me 10 mars në orë 11 seancën për gjyqtaren e Krujës Enkelejda Hoxha.

Kjo e fundit ka kërkuar kohë që të përgatisë dosjen e saj për këtë procedim disiplinor.

Nga na tjetër avokati i saj ka thënë se magjistratja  ka të drejtë.

“Magjistratja  ka të drejtë …paragjykim i çështjes”,- tha avokati.

Metani: Nuk shoh realisht arsye ligjore për shtyrje sepse avokati ka qenë prezent në çdo seancë dhe ka bërë parashtresën dhe ka paraqitur pretendimet në emër të klientes së tij.

“Por në kuadër të respektit të gjendjes në të cilën ndodhet magjistratja, tentoj të jem mirëkuptues ndaj kërkesës së saj dhe shprehem pozitivisht, por jo më shumë se disa ditë shtyrja”,- ka thënë Visha.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img