Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
4.1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Shtyhet për në datën 5 shkurt seanca për gjyqtarin Luan Daci, ish-anëtar i KPA-së

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5fcbe27fe4182a602ee7212079415679

Seanca gjyqësore për Luan Dacin, ish anëtarin e KPA-së është shtyrë për në datën 5 shkurt.

Kujtojmë se Luan Daci u dënua nga shkalla e parë me 1 vit shërbim prove dhe pezullim nga detyra me akuzën e falsifikimit të dokumenteve. Sipas informacioneve për mediat, seanca është shtyrë pasi prokurori nuk ka qenë gati për të dhënë konkluzionet në lidhje me çështjen  e Dacit.

Daci e ka çuar vendimin në Gjykatën e Apelit, duke kërkuar pafajësi. Avokatët e tij kanë paraqitur argumentet në mbrojtje të tij, duke theksuar se nuk ka vepër penale.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img