Shtyhet më 13 maj seanca për Saimir Tahirin, GJKKO: Nuk është çështje emergjente

Publikuar tek: aktualitet, më 11:40 28-04-2020 Shtyhet më 13 maj seanca për Saimir Tahirin, GJKKO: Nuk është çështje emergjente Saimir Tahiri

Shtyhet më 13 maj seanca për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri.

Gjykata e Pocsaçme kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar (GJKKO) referuar aktit normativ tha se kjo nuk konsiderohet një çështje emergjente.

Kujtojmë se vetë Tahiri nuk ishte i pranishëm në seancë dhe u përfaqësua nga avokati Maks Haxhia.

Më herët, Gjykata e Krimeve të Rënda e shpalli fajtor ish-ministrin e Brendshëm, vetëm për akuzën e “Shpërdorimit të detyrës” dhe u dënua me 3 vite shërbim prove por avokatët e Tahirit e apeluan dhe tashmë çështja i ka kaluar Gjykatës së Posaçme të Apelit. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012598991394043
array(1) { ["section"]=> string(85) "shtyhet-me-13-maj-seanca-per-saimir-tahirin-gjkko-nuk-eshte-ceshtje-emergjente-204322" }